LOGLAMA

En Kapsamlı Hotspot Uygulaması
Loglama

Loglama Nedir?

Loglama bir sistemin hareketlerini kaydeden bir yapıdır. Zorunlu olan 5651 loglaması, iç ağınıza bağlanan cihazların IP adres bilgilerini, kullanıma başlama, bitiş tarih ve saati ile cihazların MAC Adreslerini gösteren kayıtların Elektronik ortamda saklanması ve oluşan log dosyalarının zaman damgası ile birlikte imzalanması ve bu dosyaların 2 yıl süreyle saklanmasıdır.

Dosyanın imzalanmasının amacı kanunda belirtilen dosya bütünlük değeri (hash) zaman damgası ile birlikte saklanması zorunluluğudur. Zaman damgası her türlü dosyanın ya da herhangi bir verinin, belirli bir zamandan önce var olduğunu ispat etmek için kullanılır. Sonuç olarak ağınızda, log alan bir yazılım ve bu yazılımın çıktısı olan log dosyalarını, TIB’in yayınladığı IP Log imzalayıcıyla imzaladıktan sonra kayıt altına almalısınız. Ancak hem dosyaların yönetimi, hemde gerek duyulduğunda ulaşılması, özellikle de 2 sene geriye dönük olarak bir arşiv oluşturulması, büyük ağlarda kolay yönetilebilecek bir yapı değildir.

5651 Sayılı kanun internet suçlarını takibi amacıyla ART-IN Systems sizin için bu işlemleri yapıp işinizi kolaylaştırıyor.

5651 sayılı kanunun tüm gereksinimlerini karşılayan en kapsamlı hotspot uygulaması

Bulut Teknolojisi

Tüm lokasyonlar size verilen panel üzerinden kurup yönetilebilir.

Zaman Damgası

5651 nolu loglama yasasına uygun bir şekilde kayıtlarınızı anlık olarak zaman damgası ile mühürlenir.
Artin Systems Loglama

İçerik Filtreleme

Müşteri, Personel ya da ziyaretçilerinizin, problem oluşturabilecek tarzdaki sitelere girişlerin önüne geçilmiş olacaktır.

Yönetim Paneli

Kolay bir şekilde tüm detaylara ulaşın.