MOBILE VPN

Güvenli Bağlantılar Oluştur
Mobile VPN - Artin Systems

Güvenle Uzaktan Çalışmayı Destekleyin

Uzak çalışanlarınız maksimum üretkenlik elde edecekse, şirket merkezlerine güvenli bağlantı şarttır. Sanal Özel Ağlar (VPN’ler), özel ve genel ağlara bir güvenlik katmanı ekleyerek bireylerin ve kuruluşların İnternet üzerinden güvenli bir şekilde veri göndermesine ve almasına olanak tanır. Mobile VPN, şirket ağına farklı konumlardaki bilgisayarlar veya ağlar arasında güvenli bağlantılar oluşturur. Kuruluşlar, uzak konumlara ve kullanıcılara güvenli bağlantı sunmak için bir VPN’ye güvenir. Ağ katmanında çalışan istemci tabanlı bir VPN, kullanıcıların tüm ağa erişmesini sağlar.

Özellikleri ve Avantajları

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

WatchGuard AuthPoint ile tamamen uyumlu olan IPSec VPN istemcisi, özel bir donanıma ihtiyaç duymadan iki tür kimlik bilgisi gerektirerek başka bir güvenlik katmanı ekler. Önde gelen diğer MFA satıcılarıyla entegrasyon da desteklenmektedir.

Always On – VPN istemcisi, bir bağlantı kesildiğinde otomatik olarak yeniden bağlanır. Kullanıcının cihazı uyku moduna geçse bile VPN tekrar açıldığında yeniden bağlanır.

Windows Oturum Öncesi

Kullanıcılar ağda olmasalar bile bir Windows etki alanında oturum açabilirler. Kolay erişim için, Windows ve VPN oturum açma kimlik bilgileri aynı olacak şekilde yapılandırılabilir.

Kusursuz Dolaşım – Kullanıcılar, VPN bağlantısını kesmeden bir İnternet iletişim ortamından (LAN / WLAN / 3G / 4G) diğerine geçebilir. Örneğin, bir kafede Wi-Fi ile bağlanın, iş yerinde bir Ethernet bağlantısına, ardından evde Wi-Fi’nize geçin. VPN bağlantısı kesilmez.

Entegre Kişisel Güvenlik Duvarı

Kolay Ağ Algılama özelliğimiz, bir ağın güvenli olup olmadığını algılar ve ardından uygun güvenlik duvarı ayarlarını uygular. Bu özellikle müşterilerine özel bir uygulama sunmak isteyen perakende mağazalar ve alışveriş merkezi kioskları gibi işletmelerde kullanışlıdır.

WatchGuard, İstemci Tabanlı VPN

WatchGuard, İstemci Tabanlı Mobile VPN

WatchGuard, Istemci Tabanlı VPN Bağlantısı Için Üç Seçenek Sunar:

  • IKEv2 ile mobil VPN – IKEv2 ile mobil VPN, üstün şifreleme ve kimlik doğrulama sağlamak için IPSec kullanır. Çok çeşitli işletim sistemlerinden bağlantıları destekler.
  • SSL ile Mobil VPN – SSL ile mobil VPN, uzak bir bilgisayar ile korunan ağınız arasındaki bağlantıları güvence altına almak için Aktarım Katmanı Güvenliği’ni (TLS) kullanır.
  • IPSec VPN istemcisi – Firware’in tüm sürümleriyle uyumlu, NCP tarafından desteklenen tam özellikli bir VPN istemcisi. IPSec yapılandırma ayarlarına sahip tüm WatchGuard Mobil VPN’leri destekler.
WatchGuard IPSec VPN İstemcisi

Birinci Sınıf VPN Koruması

WatchGuard IPSec VPN İstemcisi, İhtiyacınız olan birinci Sınıf VPN koruması sağlar.

Uzak çalışanlarınız maksimum üretkenlik elde edecekse, şirket merkezlerine güvenli bağlantı şarttır. Sanal Özel Ağlar (VPN’ler), özel ve genel ağlara bir güvenlik katmanı ekleyerek bireylerin ve kuruluşların İnternet üzerinden güvenli bir şekilde veri göndermesine ve almasına olanak tanır. VPN, şirket ağına farklı konumlardaki bilgisayarlar veya ağlar arasında güvenli bağlantılar oluşturur. Kuruluşlar, uzak konumlara ve kullanıcılara güvenli bağlantı sunmak için bir VPN’ye güvenir. Ağ katmanında çalışan istemci tabanlı bir VPN, kullanıcıların tüm ağa erişmesini sağlar.