WatchGuard SD-WAN

Maksimum Güvenlik
WatchGuard SD-WAN

Görünürlük Kontrol Paneli

Yazılım Tanımlı WatchGuard SD-WAN, tanımladığınız ilkelere göre ağ trafiğini birden çok WAN bağlantısı arasında otomatik olarak dağıtan yazılım tabanlı bir yönlendirme çözümüdür. SD-WAN, Firebox’a gömülüdür. Firebox, WAN bağlantılarınızı izler, neredeyse gerçek zamanlı performans verilerini yakalar ve bu verileri yönlendirme kararları vermek için kullanır. Örneğin, bir WAN bağlantısı tıkanırsa, Firebox otomatik olarak farklı bir WAN bağlantısı üzerinden trafik gönderir.

SD-WAN, farklı WAN bağlantı türleriyle çalışır, bu da hibrit bir WAN yapılandırabileceğiniz anlamına gelir.

Uygulama kullanılabilirliğini ve performansını artırmak ve hibrit WAN’dan daha iyi yararlanmak için SD-WAN’ı kullanabilirsiniz.

SD-WAN ile şunları yapabilirsiniz:

  • Daha yüksek kaliteli, daha pahalı WAN bağlantıları üzerinden VoIP ve video konferans gibi yüksek öncelikli, gecikmeye duyarlı trafiği gönderebilirsiniz
  • Daha ucuz WAN bağlantıları üzerinden daha düşük öncelikli trafik gönderin
  • Performans idealin altında olduğunda bağlantıların yerine başka bir WAN bağlantısına geçmesi için performans eşiklerini belirtin
SD-WAN, Şube Konumlarında İnternet Hizmetini Optimize Ediyor

Bant genişliği gereksinimleri ve İnternet maliyetleri büyüdükçe, işletmeler doğal olarak en pahalı bağlantı türlerine olan bağımlılığı azaltarak bütçeleri yönetmek istemektedir. Aynı zamanda Cloud uygulamalarına hızlı ve doğrudan erişim ve yüksek kaliteli VoIP ve video kullanımını destekleyen ağ performansı ile çalışanlarının verimliliğini ve verimliliğini artırmaları gerekiyor.

Sonuç olarak, bugünün orta ve dağıtılmış şirketleri en uygun WAN bağlantısını ölçen ve trafiği gönderen otomatik ağ çözümleri talep ediyor… maliyet ve kalite için sürekli optimizasyon. Bu yazılım tanımlı geniş alan ağı veya SD-WAN ürünleri, İnternet maliyet tasarrufu için pahalı MPLS veya 4G / LTE bağlantılarının kullanımını azaltabilir,

Yükseltilmiş Güvenlik SD-WAN Başarısı Için Anahtardır

SD-WAN uygulaması ile uyumlu olarak, birçok şirket geleneksel bir merkezden geçerek ağ mimarisini “karma WAN mimarisine” konuşarak kullanıcının ağ deneyimini iyileştirmek istiyor. Karma sitelerden gelen tüm trafiği, karma WAN’larla merkezi bir veri merkezi üzerinden geri göndermek yerine, bazı trafik doğrudan İnternet ve Bulut uygulamalarına gider. Bu trafiğin daha önce merkezde güvenlik uygulanmıştı ve bu nedenle, yükseltilmediği sürece, şube konumuna kapsamlı çevre güvenliği ekleniyor ve siber saldırılar için yeni bir kapı açık bırakılabilir.

Hem maliyet hem de dağıtım kolaylığı göz önüne alındığında, kurumsal düzeyde güvenlik ve SD-WAN ağ özellikleri sunan hepsi bir arada çözüm, yeterli güvenliği sağlarken SD-WAN avantajları elde etmek için tercih edilen yaklaşımdır.

Eksiksiz Bir SD-WAN Çözümünde Neleri Aramalısınız?

SD-WAN çözümlerindeki farklılıklar, şube ofisinde veya dağıtılmış iş sahasında gerekli güvenlik yükseltmelerini düşünene kadar küçüktür. Aşağıdaki tablo, farklı SD-WAN alternatiflerini düşündüğünüzde bazı temel araştırma alanlarını tanımlamaktadır.

WatchGuard SD-WAN Özellikleri